VERNISÁŽ - Písnička očima dětí ,, Děti pomáhají dětem,,

18.2.2020

Výstava výtvarných prací „Písnička očima dětí“ se opět vydařila a charitativní projekt Děti pomáhají dětem  přinesl Michalce vytoužený motomed


Dne 4.12.2019 se uskutečnila vernisáž výstavy výtvarných prací dětí mateřských škol z Uherského Hradiště a blízkého okolí. Tato akce, letos pod názvem „Písnička očima dětí“, se stala v předvánočním čase již tradicí. Organizátory výstavy jsou Mateřská škola Uherské Hradiště a Klub kultury v Uherském Hradišti. Letošního ročníku se zúčastnilo 22 mateřinek a zaslané výtvarné práce opět ukázaly, že malování, kreslení, vyrábění a tvoření z různých netradičních materiálů a technik děti velmi baví. K vidění jsou mnohdy přímo umělecká díla, zastoupení mají ve velké míře také prostorové práce. Najdete zde zástupce mnoha netradičních technik. Je zde zpracovaný nespočet lidových písniček, ale také mnoho známých i méně známých moderních písní. Malí umělci se pěkně vyřádili. U některých výtvarných technik se návštěvníkům až tají dech a mnohé z nich byly prodány hned při vernisáži. Můžeme vidět zajímavé techniky i prostorové práce, mnohdy celé texty přenesené na papír. Výstavu, která je již poněkolikáté instalována v nádherných prostorách půdy Reduty v Uherském Hradišti byste si rozhodně neměli nechat ujít. Byla pro svůj úspěch prodloužena do konce měsíce února.

V letošním roce organizátoři uspořádali jako součást výstavy také další dobročinnou akci. Děti z oslovených mateřských škol v rámci projektu Děti pomáhají dětem, nakreslily a namalovaly obrázky, které jsme nabízeli v měsíci prosinci a lednu v půdních prostorách Reduty k prodeji. Výtěžek z prodeje obrázků byl v plné výši 31. ledna 2020 předán mamince a tatínkovi handicapované 6-ti leté Michalky, která si nemůže hrát a běhat jako ostatní děti, protože je upoutána na invalidní vozík. Trpí onemocněním, svalovou atrofií I.typu  a potřebuje ke své rehabilitaci speciální pomůcky. Moc si přála si motoped a díky štědrosti dárců i široké veřejnosti se nám podařilo splnit její přání. Smysl myšlenky se naplnil, děti tímto skutkem pomohly Michalce. Částka 33.500,- Kč (a vypadá to, že ještě není konečná), kterou jsme rodičům Michalky předaly se zdá neuvěřitelná, ale je to tak.

Chtěla bych tímto poděkovat všem dárcům a štědrým lidem za podporu a chuť pomáhat a zlepšit tak alespoň částečně nelehký život dětí, které jsou nějakým způsobem limitované, třeba právě kvůli nemoci. Společné dílo se podařilo a to nás těší.

Obrovský dík patří všem dětem v mateřských školách, které se zapojily a jejich paní učitelkám za podporu tohoto projektu. Za chuť tvořit, kreslit, malovat a pomáhat tím těm, kteří to nejvíc potřebují.Za organizátory výstavy

Alena Vrtalová

vedoucí učitelka MŠ Husova

Uherské Hradiště